Eduroam Ayarları

Blackberry Eduroam Ayarları

Küçült Yazı Tipi Büyüt

Kök Sertifikasını Yükleme;
Uygulamalar->Wi-Fi Ayarları bölümüne girdikten sonra ‘Wi-Fi Kurulumuna Hoşgeldiniz” ekranını görürseniz, İleri’ye tıklayın.
Ağları Tara’ya tıklayın. (Wi-Fi kapalı ise öncelikle onu açın) eduroam_info SSID’ni seçin. ‘Bağlantı Başarılı’ bilgilendirmesini görmelisiniz. Profil olarak bu ağı kaydetmek için Evet’i seçin, ama burada kaydetmeyeceğimiz için Hayır’a tıklayın. Sonra İleri’yi tıklayın ve Bitir’e basın.

Uygulamalar ekranına dönün ve bir tarayıcı açın. eduroam.beun.edu.tr sitesinde kullanıcı adı kısmına:  personel iseniz; kullanıcıadı@beun.edu.tr öğrenci iseniz; (öğrenci iseniz kullanıcı_adı@*.karaelmas.edu.tr ) şifre olarak mail şifrenizi girerek (kök)sertifikasını indirin. Sertifikayı kaydedin. Yeni bir anahtar şifreye ihtiyaç duyacaksınız ya da mevcut anahtar şifreyi girin. Sonra Tamam’a tıklayın.

Wireless Ayarlarını Yapılandırma
Uygulamalar ekranından Wi-Fi Ayarları bölümüne girin.
Ağ’ları Tara’ya tıklayın. eduroam’i seçin. Güvenlik Türü olarak PEAP’ı seçin. @ogr.beun.edu.tr ya da @beun.edu.tr ile Bülent Ecevit Üniversitesi kullanıcı adınızı girin. Şifre ekranına hesaba ait şifrenizi girin. CA Sertifikası olarak daha önce indirdiğiniz Bülent Ecevit Üniversitesi sertifikasını seçin. İç Bağlantı Güvenliği olarak EAP-GTC’yi seçin. Token’i olarak bırakın. Sunucu Konusu olarak Bülent Ecevit Üniversitesi Kablosuz Ağı girin. Sunucu SAN ayarını boş bırakın. DNS’in seçili ve IP adresinin otomatik ayarlandığına emin olun. Erişim Noktaları Arasında Devir-Teslime İzin Ver’in seçili olduğuna emin olun.

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin